+38 (057) 755-31-21
+38 (066) 381-31-21
+38 (073) 381-31-21
+38 (067) 301-36-63
Передзвоніть мені
0 Кошик 0.00 грн
Каталог
 1. Оцінка ефективності відеоспостереження

Оцінка ефективності відеоспостереження

Якщо ви прийняли рішення встановити відеоспостереження, спочатку необхідно визначиться який вид спостереження буде актуальний безпосередньо для вашого виду діяльності, яка з систем забезпечить максимальну ефективність при розумному бюджеті

Є кілька систем відеоспостереження, кожна з яких має свої сильні і слабкі сторони. Розглянемо кожну систему окремо.

Пряме відеоспостереження - принцип роботи дуже простий, зображення з камери передається на монітор співробітника, відповідального за охорону об'єкта, ведеться в безперервному режимі.
Ефективність даного методу залежить від декількох складових:

 1. Скільки картинок для спостереження доводиться на одного співробітника. Якщо їх чисто більш 4-х, то ефективність падає, саме через людський фактор.
 2. Фізичне і емоційний стан співробітника. Наскільки людина відповідально ставиться до роботи, чи достатньо мотивації.
 3. Умови праці операторів і графік їх роботи. Постійне перебування перед екраном монітора, істотно знижує ефективність. Тому дуже важливий позмінний графік. Один оператор не може знаходиться перед монітором більше 3-х годин без перерви.
 4. Якість картинки - яка в першу чергу залежить від обладнання, від правильної установки камери, освітлення, кута огляду.

Виходячи з того, що витрати на даний вид спостереження не обмежується тільки лише вартістю самого устаткування, а й тягне за собою постійну статтю витрат у вигляді заробітної плати операторам, установка даного виду відеоспостереження логічна лише в тих випадках, коли миттєва реакція на порушення вкрай важлива. Дуже важливо, щоб співробітник, який стежить за ситуацією був високо кваліфікований, так як 90% успіху залежить саме від нього.

Відеоспостереження із записом - принцип роботи, зображення з камери записується на жорсткий диск і при необхідності її можна переглянути в будь-який момент і обробити отриману інформацію. На відміну від попереднього методу, ефективність даного виду відеоспостереження в першу чергу залежить від технічних моментів:

 • якість відеокамер;
 • можливість роботи в автономному режимі;
 • параметри запису;
 • ведеться запис постійно, або запис йде за часом, або стоїть датчик руху;
 • правильне розташування відеокамери, чи немає "сліпих зон";
 • надійно захищене записуючий обладнання від втручання третіх осіб.

Ефективність даного виду спостереження важко недооцінити, так як отримані дані допомагають швидко оцінити ситуацію, встановити і знайти правопорушників. Дані з камери дають точний час проникнення на об'єкт і записують напрям в якому порушник зник.

І останній вид відеоспостереження - це приховане відеоспостереження. Це одна з найефективніших систем, проте використання її дуже обмежено, так як заборонений у багатьох країнах на рівні Конституції. Навіть є список обладнань, які можуть застосовувати тільки спецслужби. Але, тим не менш, розглянемо їх головні переваги: ​​

 1. ідеальне маскування, правопорушник не знає де розташована камера, не знає яку зону вона охоплює.
 2. захист від вандалів.
 3. часто злочинець не знає про наявність спостереження і не намагається приховати обличчя. А це дає більше шансів встановити його особистість.

Як оцінити ефективність відеоспостереження? 

Ефективність кожної системи відеоспостереження можна умовно розділити на: економічну, функціональну і вірогідну.

Економічна - одна з найважливіших. Перед установкою необхідно прорахувати витрати, які підуть на виготовлення відеоспостереження і співвіднести їх з рівнем можливих втрат. Наприклад: чи потрібно вам пряме відеоспостереження, чи зможете ви постійно платити гідну зарплату оператору або варто звернути увагу на спостереження із записом.

Функціональна - виконує запропонована система відеоспостереження вимоги. які ви перед нею ставите. Чи достатньо камер, вся чи територія охоплена, чи є можливість онлайн спостереження, тривалість зберігання записи.

Вероятностная - чи відповідає обладнання, системи безпеки в цілому, щодо ймовірності виявлення загрози. наприклад: наскільки ймовірним є, що камери зафіксують правопорушника в потрібний момент і що оператор встигне це помітити.

Кожен фактор вимагає професійної оцінки, якщо об'єкт вимагає високого ступеня захисту. Якщо ж вимога до безпеки знаходиться на низькому рівні, то буде досить оцінити функціональність.

Як підвищити ефективність відеоспостереження?

Абсолютно будь-яку систему відеоспостереження можна поліпшити і підвищити її ефективність. Ось декілька порад від професіоналів:

 • стежте за новими тенденціями на ринку відеотехніки і йдіть в ногу з часом.
 • використовуєте мікс різних систем: пряме спостереження паралельно із записом.
 • використовуйте "камери обманки", тим самим ви створите видимість повного охоплення території і зменшите кількість крадіжок.
 • обов'язково встановіть безперебійне живлення системи відеоспостереження. Навіть при екстреному відключенні енергії ви будете захищені.
 • використовуйте нинішні можливості інтернету і віддалене спостереження.
 • обов'язково приховуйте місцезнаходження записуючого обладнання, щоб зловмисник навіть при виявленні відеокамери не мав доступу до відеореєстратора. Даний прийом допоможе зберегти обладнання і запис на ньому.
 • оновлюйте програмне забезпечення
 • якщо є необхідність прямого відеоспостереження, підвищуйте кваліфікацію співробітників і збільшуйте штат для цілодобової ефективності системи.

Дуже важливо оцінювати ефективність системи відеоспостереження , найкраще оцінку проводити кілька разів на рік, щоб мати можливість виявити недоробки, оновити систему і захистити ваш бізнес і ваше майно.


Статья защищена Законом Украины "Об авторском праве и смежных правах". Перепечатка любой части текста допускается только с письменного разрешения компании World Security.
Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
28 + ? = 34