+38 (057) 755-31-21
+38 (066) 381-31-21
+38 (073) 381-31-21
+38 (067) 301-36-63
Передзвоніть мені
0 Кошик 0.00 грн
Каталог
  1. Як вибрати кабель для відеоспостереження

Як вибрати кабель для відеоспостереження

Кабельне з'єднання в сучасних системах безпеки займає особливе місце, адже від якості і типу використовуваного кабелю може залежати працездатність і функціональність системи в цілому.

Робота провідних пристроїв здійснюється за допомогою підключення їх в єдину мережу, а якщо використовувати спочатку неякісний кабель, який не підходить для передачі відеосигналу, то навіть при самій дорогому і висококласному обладнанні результату не буде. Як же правильно вибрати кабель для відеоспостереження?

Кабелі для систем спостереження - це дроти, що складаються з однієї або декількох жил, які мають ізоляцію і оболонку, а деякі - броню або екран.

Основні типи кабелів і їх характеристики:

1. Коаксіальний кабель - це мідна жила, укладена в товстий шар пінистого діелектрика, покритого екрануючої захисної оболонкою, завдяки чому забезпечується хороший захист від перешкод і можливих втрат сигналу. Даний тип найчастіше застосовують для монтажу аналогових пристроїв.

Основною перевагою коаксіальногокабелю є його висока стійкість до перешкод, доступна ціна, здатність передачі як відео, так і аудіо сигналу.

До недоліків можна віднести високу вартість конекторів, легку пошкоджуваність, обмеженість відстані монтажу.

2. Комбінований кабель використовують для аналогового і цифрового устаткування, він забезпечує управління сигналами, подачу живлення на системні пристрої.

провідникова продукція даного типу - це провід з опором 75 Ом в одній зв'язці з проводами живлення, а також можливістю підключення додаткових функціональних елементів (наприклад, мікрофона або управління поворотним пристроєм відеокамери).

При внутрішньому монтажі системи безпеки зазвичай провід має поливинилхлоридную оболонку, а для зовнішнього підключення рекомендовано використовувати кабель поліетиленовим покриттям, такий кабель повноцінно працює при вологості понад 90% і в широкому температурному діапазоні.

Слід зазначити, що з усіх існуючих видів, тільки оптоволоконний аналог забезпечує ідеальну передачу відеопотоку, тому що в ньому носієм інформації виступає світловий потік, що дозволяє передавати дані як для цифрової, так і аналогової системи. Однак для використання оптоволоконного кабелю буде потрібно додатково використання медіа конвертерів (вони виступають передавачем і монтуються в місці локалізації камери).

Для передачі декількох сигналів, оптоволоконний кабель оснащується частотним ущільненням.

3. Вита пара

Даний тип провідникової продукції використовується у випадках, коли дальність передбачуваної лінії від відеокамери до пристрою прийому сигналу становить від 300 до 1 км (іноді до 3 км). Перевага цього кабелю полягає в великій кількості провідників під одним опліткою. Завдяки цьому можна по одній лінії підвести живлення до обладнання, здійснити передачу основних сигналів (відео, аудіо), задіяти залишилися проводки для забезпечення управління камерою, а також підключати додаткові пристрої (провідників в кабелі & ndash; 8 шт.).

В залежності від особливостей будови розрізняють кілька видів кабелю:

- UTP кабель - найпростіший вид, він не має захисних екрануючих оболонок, і являє собою 8 попарно скручених, ізольованих провідників під однією захисною оболонкою. До недоліків UTP провідників можна віднести низьку стійкість до перешкод, тому у випадках монтажу системи безпеки поблизу с електропроводкою, та іншими джерелами перешкод, краще використовувати кабелі з додатковим захистом.

- FTP кабель, який відрізняється наявністю загальної фольгованої екрануючої оболонки, що дозволяє монтування провідника поруч з кабелями електропроводки та іншими джерелами перешкод. Дуже важливо стежити за збереженням фольгованого екрану, і не перевищувати мінімальний радіус вигину. Зовнішній захист вироби може бути виконана як з ПВХ, так і твердого поліетилену.

- STP кабель, який має загальну захисну оболонку з мідної обплетення, а також кожен цільномідний провідник, ізольований поліолефіном, і індивідуальний захисний екран з фольги. Зовнішня ізоляція, як правило, виконується з вогнестійкого ПВХ. Застосування даного типу кабелю необхідно у випадках прокладки понад 90 м при наявності численних джерел перешкод. При прокладанні STP кабелю необхідно заземлити екран, інакше він буде працювати за принципом роботи антен і притягувати електромагнітне випромінювання.

При підключенні аналогового обладнання за допомогою кручений пари зазвичай в якості перехідника використовують приймачі (Video Baloon), які також усувають перешкоди з кабелю.

Для підключення цифрового обладнання використовується той же UTP кабель з обтиснутими коннекторами RJ-45 на обох кінцях. Його перевага полягає в можливості прокладки однієї загальної лінії для цілої системи IP камер, з використанням комутатора (світч).

Харчування камер при цьому можна реалізувати трьома способами:

  • Прокладка окремого кабелю живлення до кожної камері.
  • Монтаж блоків живлення в місцях установки кожної камери.
  • Електроживлення камер за допомогою вільних проводів в кручений парі (за підтримки технології PoE (Power of Ethernet), що дозволяє здійснювати живлення за допомогою Ethernet кабелю), в інших випадках необхідне застосування інжекторів Passive PoE, що об'єднає передачу сигналу і живлення з обох сторін одного кабелю.

Важливо відзначити, що не слід нехтувати консультацією фахівців при виборі типу провідникової продукції, для побудови унікальної системи безпеки, які нададуть оптимальні варіанти вирішення в залежності від індивідуальних особливостей об'єкта.


Статья защищена Законом Украины "Об авторском праве и смежных правах". Перепечатка любой части текста допускается только с письменного разрешения компании World Security.
Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
13 + ? = 16